понедельник, 13 ноября 2023 г.

Дистанційні тренінги «НУШ у базовій загальній середній освіті: управлінський супровід» для керівників закладів загальної середньої освіти Запорізької області

 Протягом жовтня та листопада 2022 року було проведено дистанційні тренінги «НУШ у базовій загальній середній освіті: управлінський супровід» для керівників закладів загальної середньої освіти  Запорізької області щодо впровадження нового Державного стандарту базової середньої освіти відповідно до Концепції «Нова українська школа».

На тренінгах пройшли підготовку 127 директорів закладів загальної середньої освіти, їх заступників з навчально-виховної роботи. Основним завданням тренінгу була підготовка керівників закладів освіти до створення освітньої програми закладу освіти з урахуванням переходу 5 класів на навчання за новим Державним стандартом.

Навчання проводили регіональні тренери «Нової української школи» в Запорізькій області: доценти кафедри менеджменту освіти та психології – к.пед.н. Тетяна Бабко, к. з державного управління Євгенія Гревцева, к. з державного управління Тетяна Кравченко.

Учасники ознайомились з основними поняттями й принципами Концепції «Нова українська школа», змістом Державного стандарту базової середньої освіти, визначили особливості створення командної роботи з метою розробки та успішної реалізації освітньої програми. Учасники тренінгу навчилися використовувати сучасні інструменти для забезпечення освітнього процесу в НУШ та створили проєкт навчального плану для свого закладу освіти.


Вдячні всім учасникам тренінгу за плідну роботу та сподіваємось на подальшу співпрацю.

Тренінги для вчителів 5-6кл. закладів загальної середньої освіти Модуль 1 «Реалізація концепції «Нова українська школа» в адаптаційному циклі базової середньої освіти»

  У жовтні та листопаді 2023р. у рамках підвищення кваліфікації педагогічних працівників відповідно до Концепції «Нова українська школа» пройшли тренінги для вчителів 5-6кл. закладів загальної середньої освіти. Тренери кафедри менеджменту освіти та психології ознайомили слухачів з темами Модулю 1 «Реалізація концепції «Нова  українська школа» в адаптаційному  циклі базової середньої освіти»: Нова українська школа: принципи та засади; Державний стандарт базової середньої освіти: структура та зміст; Освітня програма закладу освіти.

Педагогічні працівники розглянули: ключові засади Концепції Нової української школи; принципи компетентнісного підходу в навчанні; принципи діяльнісного підходу в освіті; нормативно-правову базу щодо забезпечення впровадження Концепції НУШ; психологічні особливості адаптаційного етапу при переході від початкової до базової освіти; психо-фізіологічні та соціально-психологічні особливості розвитку учнів 10-12 років; особливості формування і розвитку демократичних цінностей; Державний стандарт базової середньої освіти; ціннісні орієнтири базової середньої освіти. На тренінзі у учасників була можливість визначати предметний зміст і послідовність його опрацювання з урахуванням вимог Державного стандарту освіти, типових освітніх програм, попередніх результатів навчання учнів, їх освітніх потреб.

Дякуємо всім учасникам тренінгів за плідну роботу!

четверг, 9 ноября 2023 г.

«Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення»

 З 01 листопада 2023 року за ініціативою the LEGO Foundation, у межах підвищення кваліфікації вчителів початкових класів закладів загальної середньої освіти, в онлайн форматі розпочалося навчання за Програмою курсу «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення».

Програма розроблена на виконання завдань із якісної, сталої підтримки реалізації Концепції Нової української школи та відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation щодо співпраці у сфері освіти та науки.

Упродовж двох днів роботи на вебінарах учасники тренінгу мали нагоду глибше зануритись в практику діяльнісного підходу, продовжили збагачувати власний досвід застосування діяльнісних практик в освітньому процесі початкової школи, активно взаємодіяли один з одним, спілкувались, співтворили.

Протягом наступних шести місяців у Програмі підвищення кваліфікації «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення» візьмуть участь близько 1800 учителів початкових класів Запорізької області.

Потужного старту!